WhatsappWhatsApp ile Online Destek!

ÖRENCİK KÖYÜ Talas/KAYSERİ Web Sitemize Hoş Geldiniz.

Talas’ta Kırsal Mahallelere Bayram Müjdesi

TALAS'TA KIRSAL MAHALLELERE BAYRAM MÜJDESİ

       Talas'ın kırsal mahallelerinden Yazılı, Kepez, Yazyurdu ve Cebir'i birbirine bağlayan ana hat Ramazan Bayramı öncesi genişletilerek yeniden asfaltlanacak. Asfaltın yapılacağı bölgeyi Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanı Bayar Özsoy ve beraberindeki yetkililerle inceleyen Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, 12 kilometrelik Malatya yolu Cebir hattının 4 mahalleyi birbirine bağladığını belirterek, satih kaplama çalışmalarının durum tespitinin ardından hemen başlayacağını söyledi. Başkan Palancıoğlu, 8 metre genişliğe sahip olacak ana hattın 3 kilometresinin yeni yapılacak kısım olduğunu anlatarak, diğer bölümlerin yenileneceğini kaydetti.

       Başkan Palancıoğlu şöyle konuştu: "Kırsal mahallelerimizdeki yolların durumu kış mevsiminden sonra yıpranmıştı. Büyükşehir Belediyemizin ekipleriyle şuanda durum tespit çalışması yapıyoruz. Bu hattın belli noktalarında altyapı çalışmaları tamamlandı. Bir hafta 10 gün içinde özellikle Malatya yolundan başlayıp Kepez'den Cebir'e kadar giden uzun hattın tamamının rehabilitasyonu yapılacak. İnşallah vatandaşlarımız bayrama güzel şekilde seyahat edebilecekleri konforlu bir yola kavuşacaklar. Mahallelerimize hayırlı olsun." Yaz boyu yol ve kaldırım çalışmalarının devam edeceğini ifade eden Başkan Palancıoğlu, "Kırsal mahalleler bizim için önemli. Mart 2014'te birçok kırsal mahallemiz Büyükşehir Yasası ile birlikte Talas Belediyesine bağlanmıştı. Bu mahallelerimize de Büyükşehir Belediyemiz ile gücümüz yettiğince hizmetlerimizi yoğunlaştırmaya başladık. İnşallah bozulan yollar kısa sürede yenilenecek." diye konuştu.

https://www.facebook.com/talas.belediyesi  22 Haziran 2016

 

kirsal-mahallelere-bayram-mujdesi-1 kirsal-mahallelere-bayram-mujdesi-2 kirsal-mahallelere-bayram-mujdesi-3 kirsal-mahallelere-bayram-mujdesi-4

BİLGİLER
tarafından 22 Haziran 2016 - 13:55 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 1.263 kez Okunmuştur.
Yorum yapın

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Üye Girişi
KAYSERI'da 5 Günlük Hava Tahmini
En Çok Okunan Yazılar
Belediye Otobüs Seferleri

Köyümüze Otobüs Seferleri Başlamıştır. 01.05.2015 Tarihi itibarı ile Örencik-Yamaçlı-Çömlekçi... [Devamı]

Örencik Köyü Talas/KAYSERİ
Köyümüzden Manzaralar

  Köyümüzden Manzaralar          Örencik... [Devamı]

Şehit Polis Memuru Yasin İKE 10.12.201..

ŞEHİDİMİZ VAR; Köyümüzden Yeter ve Üzeyir İKE'in oğlu, Polis Memuru... [Devamı]

Okuyan Köylülerimiz

Okuyan Köylülerimiz Köylümüzden İlk Okuyan Rahmetli Kaptan İsmail GÜNGÖR'dür. Çocuklarınızdan,... [Devamı]

Şehit Jandarma Uzman Çavuş Mehmet ALDA..

ŞEHİDİMİZ VAR; Şırnak-Van Karayolu yapım çalışmaları nedeni ile alınan emniyet tedbirleri... [Devamı]

Son Yorumlar
Google Reklamları
Örencik Köyü Sitesine E-Posta ile Abone ol

Örencik Köyü www.orencikliyim.com Web Sitesine Abone Olmak ve E-Posta ile bildirimler almak için e-posta adresinizi yazıp Abone Ol a tıklayınız. Yeni eklenen Yazı ve Haberleri ilk siz öğrenin.

Site İçi Arama Yap