Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat
Köy Camii

Örencik Köyü Camii

       Köyümüzde 1970 yılında yapılan bir tane cami bulunmaktadır. Örencik Köyü Camizin  çevresinde hayır sever köylülerimizin; Galip ve Hamdi SARIKAYA, Hacı Ahmet DEMİR, Nazmi ve Rafet DEMİR, Adem BULUT'un (Allah onlardan ebeden razı olsun, hayırlarını kabul etsin. Amin)  ev ve arsa bağışı ile çevresi genişletilmiştir.

       Köy Muhtarımız Nuri TOPSAKAL, Nazmi SARITAŞ, Ramazan KÖŞKER'in katkıları, Burhan KÖŞKER ve Ekrem DEMİR Hocalarımızın gayretleri ile Özel İdareden, Talas Belediyesinden ve Kepez den getirilen kepçeler ile eski evler yıkılmıştır. Duvarlar ve merdivenler yapılmış. Köylülerimizin Traktörleri yardımıyla toprak getirilip doldurulmuş, düzenlenmiştir. 2009 yılı baharında Köy Muhtarımız Nuri TOPSAKAL'ın girişimi ile Özel İdareden bir kamyon kilitli taş getirmesi ile köy camimiz ayrı bir güzellikte olmuş. Bu arsa ve evlerin yerlerine Lavabo, abdest almak için mütevazi bir şadırvan ve ağaçlarla yeşillendirilmiş bahçe yapılmıştır. Bu hizmetlerin yapılmasında maddi ve manevi katkısı olan tüm köylülerimize teşekkür ederiz. Allah razı olsun, rabbim emeklerini, hayırlarını zayi etmesin.

 

Arrow
Arrow
PlayPause
ArrowArrow
Slider
BİLGİLER
tarafından 30 Aralık 2015 - 20:59 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 1.852 kez Okunmuştur.
Yorum yapın
İsim
:
E-Posta
:
WebSite
:
Yorumunuz
:


Üye Girişi
Kullanıcı Adı
:
Şifre
:
Şifremi Unuttum?
KAYSERI'de 5 Günlük Hava Tahmini
Köşe Yazarlarımız
Son Yorumlar
Google Reklamları
Örencik Köyü Sitesine E-Posta ile Abone ol

Örencik Köyü www.orencikliyim.com Web Sitesine Abone Olmak ve E-Posta ile bildirimler almak için e-posta adresinizi yazıp Abone Ol a tıklayınız. Yeni eklenen Yazı ve Haberleri ilk siz öğrenin.

Site İçi Arama Yap